Göbeği Açık Dantelli Gelinlikler

Gelinlik giymek, bir kızın hayatındaki en büyük hayallerinden biridir. Gelinliklerin ise, yeni yıla ve modaya göre modeli değişmektedir. Son iki senedir dantelli modeller en çok tercih edilen gelinliklerdir.

  • 1 Star
    Loading...

Son dönemlerde Fransa’dan gelen akım olan dantelli gelinlikler, oldukça tercih ediliyor. Dantelin asil duruşu ve zarifliğini ön plana çıkarmayı amaçlayan gelinler, dantel motiflerine öncelik veriyorlar.

Fiziğine güvenen bazı gelin adayları, dantel ile göbek dekoltesini birleştirmek istiyorlar. Göbeği Açık Dantelli Gelinlikler, doğru yerde ve doğru kişide kullanıldığında istenilenden daha şık bir görüntü bile ortaya çıkarabiliyor. Ancak özellikle karın bölgesinden şikayeti olan gelin adayları bu modelleri tercih etmemelidirler.

Göbeği Açık Dantelli Gelinlikler tercih edilirken, düğün yerine ve mevsimine dikkat edilmelidir.

Düğünün kapalı veya açık alanda olması, göbeği açık gelinliğin detaylarını etkilemelidir. Kapalı mekanlarda yarım kollu veya uzun kollu modeller tercih edilirken, açık mekanlarda kısa kollu veya kolsuz modeller tercih edilmektedir.

Diğer bir detay ise gelinlik seçiminde etek tercihidir. Kabarık, düz veya balık kesim etekler, üst parçayla bir bütün oluşturmalı ve sırıtmamalıdır.

NOT: Kısa kollu üst gelinlik tercihinde bulunacaksanız, etek bölümünde tül etek tercih edebilirsiniz. En azından bir deneyin.