İpek Türbanlı Prenses Gelinlikler

Her geçen gün gelişen tesettürlü gelinlik sektöründe, en çok tercih edilen modeller arasına ipek tesettürlü modeller girmeye başladı. Daha önce tesettür kumaşlarının gelinlikten farklı kumaşlar ile yapıldığı modelleri görüyorduk. Yeni modeller geldikçe, artık tesettüründe gelinlikle aynı kumaştan ve detaylardan yapıldığını görmeye başladık.

  • 1 Star
    Loading...

Bilinen tarihten bile daha önceye dayanan ipek, yıllarca Çin’in gizlenen silahı oldu. Özellikle Avrupalı insanlar bin yıllardır Çin’in en çok satılan ve kaliteli ürünü olan ipeğin nasıl üretildiğini öğrenmeye çalıştı. Herkes ipek istiyor, giyiyordu. Avrupalı ve Afrikalılar, ipeğin nasıl üretildiğini bulmak için her türlü bitkiyi, materyali deniyorlardı ancak Çin’in sırrı ipek böceklerinde saklıydı. İpek böceklerinden elde edilen ipeği harika bir şekilde işliyorlardı. Bu da ipeği gizemli bir hale getiriyor ve hem ilgiyi hem de fiyatı arttırıyordu.

İpeğin hafifliği ve tene verdiği his, onu her zaman ön plana çıkaran detay olmuştur. Aynı zamanda ipek her zaman asilliği simgelemektedir. Gelinlik modellerinde de tercih edilen ipek, hem parlaklığı, hemde kullanım kolaylığıyla gelinliğe aynı bir hava katmaktadır.

Tesettürlü gelinlik modellerin, yeni tasarımlarında da oldukça sık görülen ipek modellerin satış sayısının arttığı gözlemlenmiştir. Dantelli tesettürlü gelinlik modellerine göre daha çok tercih edilen ipek tesettürlü gelinlik modelleri de her geçen gün yepyeni tasarımlarıyla gündeme gelmektedir.

Geçtiğimiz senelere baktığımızda ipek tesettür modellerinde, gelinlik kısmının ipek olduğunu ancak tesettür kısmında ipek kullanılmadığını görmekteydik. Ancak özellikle bu sene ipek her yerde bir bütün olarak kullanılmaktadır. Gelinlikte bulunan işleme, dantel gibi detayları da tesettüre aktararak görüntü tamamlayıcı tasarımlar görmekteyiz.

 

İpek her zaman asaleti, asilliği ve kaliteyi simgelediğinden, ipek gelinlik modelleri de diğer alternatiflerine göre fiyat olarak pahalı olmaktadır.

İpek tesettürlü gelinlikler, genellikle prenses modellerde kullanılmaktadır. Bunun amacı ise, ipeğin hafifliğinin ve inceliğinin, vücut hatlarını ortaya çıkarma ihtimalinden doğmaktadır. Prenses ( Kabarık ) modelleri vücut hatlarını gizlemektedir.

 

 

Bu tür gelinlikleri seçerken, komple vücudunuzu kapatacağı için işlemelerine ve detaylarına çok dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle yaka seçimleri, gelinliğe apayrı bir hava katmaktadır. Yaka seçimini boyun yapınıza göre en güzel oturan modeli seçerek tamamlayabilirsiniz. Daha sonra ise işlemelerini seçmeniz gerekecektir. Hayalinize göre taş işlemeli, pul işlemeli, dantel işlemeli gibi sınırsız hayal gücü sunan tasarımlara göz atmanızı ve iyice düşünmenizi öneririz.