Yarım Omuz Balık Gelinlikler

Çoğu gelin adayının hayali balık gelinlikler, uygun vücutlarda zerafet ve asillik ile ışıldarlar. Son 5 yılda kesimleri ve modelleri oldukça gelişen balık tipi gelinlik modellerinde, en çok tercih edilen model; yarım omuz balık gelinliklerdir.

  • 1 Star
    Loading...

Bir gelin, düğün akşamının yıldızı ve odak noktasıdır. Herkesin gözü öncelikle gelinin üzerindedir. Gelinler ise, o akşamın yıldızı olduğunu bildiğinden kusursuz görünmek isterler.

Hayalleri en çok süsleyen iki gelinlik modeli vardır. Biri prenses ( kabarık ) model gelinlikler, diğeri ise Balık Gelinliklerdir.

Balık gelinlikler, diğer gelinliklere kıyasla vücudu daha çok saran, daha sadece görünüme sahip gelinliklerdir. Sade duruşları, asaleti, zerafeti ve duruluğu vurgular.

Balık gelinlikleri tercih edecek kişiler çok dikkatli olmalıdır. Doğru vücut yapısında parlayan balık gelinlikler, yanlış vücut tiplerinde de sönecektir. Özellikle kum saati vücut tipi olarak bilinen vücutlara uygundurlar. Ancak diğer vücut tiplerinde olsanızda bazı yarım balık gelinlik modelleri uyum sağlayabilmektedirler.

Balık gelinliklerde, boyun kesimleri ve omuz askıları gelinliğe yön veren en büyük unsurdur. Özellikle küçük göğüslü kadınlar veya belli bir tarz isteyen kadınlar yarım omuzlu modelleri tercih ediyor.

Bir gelinlik hangi model olursa olsun, unutulmaması gereken en önemli püf nokta, vücudun kusurlarını gizlemek, güzelliklerini de ortaya çıkarmaktır. Bu Yarım Omuz Balık Gelinliklerde de geçerlidir. Gelinliği işlemeleri, askı tarzı ve detayları çok önemlidir. Yarım omuzun marjinalliği en güzel şekilde değerlendirilmelidir. Zevke göre çiçek işlemeli, saten, pul işlemeli, tafta, tül detaylı gibi hava katacak detaylara önem verilmelidir.

Yukarıda da dediğimiz gibi vücut şeklinizin, balık gelinlik modelleri seçiminde çok etkisi vardır. Kalça ve omuz genişlikleriniz gelinliğinizde kaparbalara sebebiyet verebilmektedir. Önerdiğimiz gibi tam balık gelinlik uymayan kadınların, yarım balık gelinliklere bakmasını da tavsiye ederiz.

Hangi gelinliği seçerseniz seçin, öncelikle vücudunuzu tanıyın. Bol bol gelinlik deneyin. Acele etmeden, strese girmeden aklınızın kalmayacağı bir model seçmeye çalışın.

Daha Fazla Tek Omuz Balık Gelinlik Modelleri İçin Tıklayın ( FOTO GALERİ )